Hakkımızda

Bayburt Doğal Taş

Avrupa Birliği finansmanı ile devletimizin önderliğinde başlatılan Bayburt Doğaltaş Üretim ve Pazarlama Destek Merkezi kurulması projesi Bayburt İl Özel İdaresi’nin mülkiyetinde hayata geçirilmiş bulunmaktadır. Bayburt doğal taş sektöründe faaliyet gösteren firmaların ortaklaşa yararlanabileceği bir üretim ve pazarlama destek merkezi niteliğinde olan işletmenin öncelikli amacı; yerel olarak sektörün büyümesine katkı sağlamak, bölgesel ve ulusal ölçekte rekabet edebilme yeteneklerinin artırılması, ihracaat yapabilecek kapasiteye ulaştırılmaları olacaktır.

Avrupa Birliğinin sağladığı danışmanlık desteği sayesinde 2 yıl boyunca projenin her aşamasında yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan bir kadro şirket ekibine teknik ve idari olarak işletme desteği sağlayacaktır. Şirketin yanısıra Bayburt doğal taş sektöründe faaliyet gösteren diğer firmalara da iş geliştirme, iş planı hazırlama, vb. alanlarda danışmanlık destekleri verilmekte, seminerler düzenlenmekte, fuar ve teknik gezi organizasyonları ile pazarlama konusunda da destekler verilmektedir.

İşletmesi Bayburt Madencilik A.Ş. olarak özel bir şirket eli ile yürütülmektedir. Şirketin yönetimi sektörde deneyimli profesyonel bir ekip tarafından yapılmakta, üretim departmanında da yine sektörde deneyimli uzman bir kadro istihdam edilmektedir. Şirket rekabetçi piyasa şartlarına uygun ve liyakat sistemine önem vererek kadrosunu genişletmeye devam etmektedir.

Bayburt Doğal Taş